Muzeum bombki i warsztaty

Fabryka Bombek w Staszowie

Żywe muzeum bombki i ścieżka edukacyjna

Wyroby ze szkła, ręcznie robione, metoda tradycyjna czyli polskie szklane bombki. Wiele oryginalnych wzorów, które przywołają wspomnienia i przeniosą w świat fantazji można zobaczyć w Żywym Muzeum Bombki. To wyjątkowe, ponadczasowe, kruche i bezcenne ozdoby, które kiedyś leżały w pudełkach na strychu, a teraz ujrzały światło dzienne i cieszą oko nie tylko tych najmłodszych.

Wkrocz do naszego świata i przenieś się w świat bombek.

 

.

Warsztaty zdobienia bombek

Ozdoby świąteczne nadają magiczny klimat w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą dekoracją w naszym domu. Jak powstają te wszystkie niepowtarzalne cuda?
Warto poznać odpowiedź na to pytanie! Zapraszamy do zwiedzania Fabryki Bombek GMC w Staszowie – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Proponowane przez nas warsztaty ręcznego malowania i zdobienia bombek choinkowych pozwalają nie tylko na zapoznanie się z tajnikami produkcji, ale są przede wszystkim niezapomnianym przeżyciem. Własnoręcznie udekorowana ozdoba staje się wspaniałą pamiątką na lata lub doskonałym prezentem dla bliskiej osoby.

Odwiedź naszą Fabrykę Bombek w Staszowie

Serdecznie zapraszamy:

  • grupy zorganizowane,
  • dorosłych i dzieci od 3 roku życia,
  • od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00,
  • w dowolnym terminie z wyjątkiem okresu od 24 grudnia do końca lutego.

Podczas zwiedzania zakładu produkcyjnego pokazujemy etapy produkcji szklanych bombek: dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie dekorowanie. Następnie odbywają się warsztaty z malowania bombek pod okiem dekoratorki. Całość trwa maksymalnie 2 godziny.
Fabrykę można zwiedzać nie tylko przed Świętami Bożego Narodzenia, ale również w okresie wielkanocnym – w tym czasie powstają ozdoby w kształcie jaj wielkanocnych z oryginalnymi, wiosennymi motywami. To niepowtarzalne, ręcznie zdobione dekoracje, cieszą się w naszym sklepie coraz większym zainteresowaniem.
Po zwiedzaniu fabryki serdecznie zachęcamy do wizyty w naszym sklepie firmowym, w którym znajdą Państwo niepowtarzalne szklane bombki choinkowe w korzystnych, producenckich cenach.
Zapraszamy do magicznego świata, gdzie powstają świąteczne dzieła sztuki!

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:
biuro@gmc.com.pl
+48 15 864 22 63

Nasza Fabryka Bombek znajduje się w mieście Staszów w województwie świętokrzyskim. Ta lokalizacja umożliwia dogodny dojazd z Kielc, Rzeszowa, Krakowa, Radomia.