O NAS

GMC Fabryka Bombek

Od 1995 roku zajmujemy się produkcją niepowtarzalnych ozdób choinkowych ze szkła. Wszystkie bombki wykonywane są ręcznie przy wykorzystaniu tradycyjnych metod. Cały proces powstawania ozdób odbywa się w naszej Fabryce w Staszowie – od projektowania przez formowanie szkła, dmuchanie, srebrzenie i lakierowanie aż po dekorowanie. W naszym zespole posiadamy znaną i cenioną na całym świecie projektantkę – dr Lucynę Gozdek, która odpowiada za wszystkie projekty, dzieląc się swoją pasją i doświadczeniem. Każda wytworzona przez nas ozdoba jest unikatowa i niepowtarzalna – dzięki ręcznemu wykonaniu naszych zdolnych dekoratorów trudno szukać dwóch identycznych realizacji.

W naszej ofercie posiadamy tysiące wzorów i kolorów, a bogata kolekcja, z której jesteśmy bardzo dumni, z każdym rokiem się powiększa. Jesteśmy jedynym producentem na świecie, który posiada tak szeroką i różnorodną ofertę ręcznie projektowanych i wykonywanych ozdób. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na najwyższą jakość wytwarzanych produktów. Szklane ozdoby dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, zarówno w wersjach minimalistycznych i ponadczasowych, jak i tradycyjnych, bogato zdobionych cekinami, kryształami i brokatem.

Znajdziecie u nas różnorodne bombki szklane, m.in: mikołaje, anioły, pierniczki, prezenty, bałwanki, zwierzęta, postacie z bajek, kolorowe owoce i wiele innych.

 

 

Projekty autorstwa Lucyny Gozdek – uznanej artystki, projektantki i właścicielki firmy GMC co roku zdobywają liczne nagrody i wyróżniania na międzynarodowych targach Christmasworld we Frankfurcie. Rokrocznie otrzymują  kilkanaście nominacji dla towarzyszącej im wystawy podczas targów – TrendShow. Nasze ozdoby świąteczne podczas jednej z frakfurckich ekspozycji zostały wyróżnione przez światowej sławy projektanta Jeana-Paula Gaultier.

Ozdoby świąteczne wytwarzane w Staszowie od wielu lat sprzedawane są w ekskluzywnych sklepach i salonach na świecie, takich jak John Lewis, Papyrus, Haroods, Nordstrom, David Jones, Cepelia i wielu innych.

Lucyna Gozdek

BIO

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach – specjalność tkanina artystyczna. Studiowała w instytucie Edukacji Plastycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zrealizowała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ewy Pełki oraz ze struktur wizualnych w pracowni prof. Wiesława Łuczaja. Doktorat ze sztuk pięknych w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach obroniła w 2018 r. – promotor prof. Wiesław Łuczaj. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa olejnego, akrylowego oraz działań w przestrzeni instalacji szklanych. Zajmuje się także działalnością kuratorską oraz koordynacją wystaw w Polsce i na Ukrainie.

Była uczestniczką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą m.in. w Warszawie, Kielcach, Toruniu, Rzeszowie, Pińczowie, Sandomierzu, Ożarowie, Radomiu, Łodzi, Gorzycach, Jabłonnej, Lwowie, Winnicy, Dniepropietrowsku, Użgorodzie, Vikolińcu. Od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarskich.
Prowadziła warsztaty malowania na szkle dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in. w Muzeum Szkła we Lwowie, w Muzeum Narodowym w Kielcach, w Muzeum Wsi w Tokarni, w Centrum Bajki w Pacanowie, w Busku Zdroju, Ożarowie a także w jej macierzystej firmie w Staszowie.

Od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją we własnej firmie GMC w Staszowie oryginalnych, szklanych ozdób świątecznych oraz dekoracji całorocznych. Co roku swoje liczne projekty wystawia na międzynarodowych targach Christmasworld we Frankfurcie nad Menem, zdobywając szereg nominacji do towarzyszącej im wystawy Trend Show – prezentacji najwyżej ocenianych projektów. Podczas jednej z frankfurckich prezentacji jej projekty zostały wyróżnione przez światowej sławy projektanta – Jean-Paula Gaultier.
Poza działalnością artystyczną autorka corocznie bierze czynny udział w aukcjach charytatywnych z których dochód przeznaczony jest na rzecz dzieci.

Prace Lucyny Gozdek

Wyróżnia nas:

ponad 26 lat doświadczenia

niepowtarzalne ozdoby produkowane są od 1995 roku

kompleksowy proces wytwarzania

projektowanie, formowanie szkła, dmuchanie, srebrzenie, lakierowanie, dekorowanie

ręcznie wykonywane ozdoby

unikalne wzornictwo i oryginalny design

wyznaczanie trendów wnętrzarskich

nowe kolekcje wzorów bazujące na aktualnych trendach dekoratorskich i konsumenckich

tradycyjna technologia wytwarzania ozdób

ręcznie zdobione bombki wykonywane ze szkła sodowego

wysoka jakość produktów

niepowtarzalny charakter, rękodzielnicze wykonanie i bogate zdobienie

bardzo bogaty asortyment

kilkanaście tysięcy wzorów i stałe powiększanie kolekcji

zdobyte nagrody

certyfikaty oraz uznanie na rynku międzynarodowym

dbałość o precyzję

ozdoby świąteczne zdobione przez doświadczonych dekoratorów 

Zaufali nam